Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gmina Joniec
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Ogłoszenie Wójta Gminy Joniec o naborze wniosków o udział w programie Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej - etap II

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY JONIEC

Nabór wniosków o udział w programie „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej – etap II”

Wójt Gminy Joniec informuje, iż Gmina Joniec zamierza złożyć wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie o dofinansowanie zadania w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” w związku z ogłoszonym przez Fundusz konkursem. Celem programu jest rozwój systemów zagospodarowania odpadów z tworzyw sztucznych z rolnictwa.

W związku z powyższym rolnicy (mieszkańcy Gminy Joniec) zainteresowani usunięciem w 2023 roku foli i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej takich jak:

- folia rolnicza,

- siatka do owijania balotów,

- sznurek do owijania balotów,

- opakowania po nawozach,

- opakowania typu Big Bag

powinni złożyć do Urzędu Gminy w Jońcu wniosek o udział w programie, w terminie do dnia 31 stycznia 2023 roku, do godziny 15.00.

Złożenie wniosku nie jest równoważne z pozyskaniem dofinansowania w wysokości 100 % kosztów usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej.

W przypadku nieotrzymania przez Gminę Joniec dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie  na realizację Programu „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej – etap II” program nie będzie realizowany.

W ramach realizacji programu nie są kwalifikowane koszty zbierania odpadów od rolników. Rolnicy we własnym zakresie zobowiązani będą dostarczyć folię i inne odpady produkcji rolniczej do miejsca wskazanego przez Wójta Gminy Joniec.

Wnioski należy składać w Urzędzie Gminy w Jońcu, Joniec 29, 09-131 Joniec, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.00.

Więcej informacji można pozyskać pod nr.tel (23) 661 60 17 wew. 8.

Wniosek do pobrania >>>pobierz

Regulamin pozyskania dofinansowania >>>pobierz

 

                                                                                       Wójt Gminy Joniec

                                                                                     Marek Czerniakowski

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Agnieszka Sztabnik 11-01-2023 12:39:05
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Agnieszka Sztabnik 11-01-2023
Ostatnia aktualizacja: Agnieszka Sztabnik 11-01-2023 12:54:24